Hakkımızda

Çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetleri, test uygulamaları ve değerlendirmeleri ile, aile danışmanlığı, evlilik – çift danışmanlığı ve terapisi, cinsel danışmanlık ve terapi hizmetlerini sunmaktadır. Ayrıca özel ve resmi kurumlara da danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilmektedir.

İnsani ve mesleki etik ilkelerin ışığında, bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışıyoruz. Derdin de dermanın da insanın kendi içinde olduğu düşüncesinden yola çıkarak, bireylerin içlerinde var olduğuna inandığımız gücü ortaya çıkarmayı esas alarak, birlikte çalıştığımız çocukların, yetişkinlerin ve ailelerin iyileştirici ve olumlu değişimlerini sağlayacak şekilde hayatlarını paylaştığımıza inanıyoruz. Sunmakta olduğumuz hizmetlerin, bireyler, aileler ve toplumumuz için öncelikli değerinin farkında olarak, her türlü kaynağımızı, enerjimizi ve yüreğimizi en üst faydayı sağlayacak şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

MERKEZİMİZ

Gürültüden uzak sakin bir sokakta hizmet veren merkezimiz; metro ve otobüs duraklarına yakındır. Otoparkı olması nedeniyle kendi aracınız ile gelmeniz de mümkündür.

TERAPİ ODASI

Bu oda danışanlarımızın rahat etmesi, kendini güvende hissetmesi için ses yalıtımına sahiptir. Konuşulanlar dışardan kimse tarafından duyulmaz. Özellikle evlilik ve çift terapisinde eşlerden biri bekleme odasında beklerken, diğer eşin terapiyi huzur içinde sürdürmesi mümkündür.

Ayrıca terapi odamız eşlerin ve terapistin, terapi sırasında olumlu iletişim ve etkileşim kurmasını sağlamaya yönelik profesyonel çerçevede düzenlenmeye özen gösterilmiştir.

ÇOCUK GÖRÜŞME ODASI

Bu oda çocuklarıyla gelen ailelere danışmanlık hizmeti için kullanılmaktadır. Çocukları ile birlikte gelen ailelerle yapılan görüşmelerde, çocuğun sıkılmaması için bir oyun köşesi oluşturulmuştur. Çocuk burada oyuncaklar ile oynarken, bizler de aileler ile daha sağlıklı bir sohbet ortamı içine görüşmelerimizi sürdürmekteyiz.

Ayrıca uyum, davranış, öğrenme problemi olan çocukları gözlemlemek ve değerlendirmek için de bu oda da çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla odamızda eğitici, öğretici materyaller, kitaplar, ince motor becerilerine yönelik manipülatif araç gereçler bulunmaktadır.

BEKLEME ODASI

Bir sonraki görüşme için bekleyen danışanlarımızın rahat ve konforu düşünülerek hazırlanan odamızda; misafirlerimiz beklerken eğitici ve öğretici programları izleyebilir, klasik müzik eşliğinde rahatlayabilir, çay ya da kahvelerini yudumlarken eğitim ve kültür içerikli yayınları okuyabilirler.

Bekleme odasında çocuk misafirlerimiz için oyun masamız, izlemeleri için çizgi filmlerimiz mevcuttur.